Новини

Віцепрезидент ФПУ Олег Вєтров: «Прикладний панкратіон – це військово-життєвий  напрямок»

 

У Федерації панкратіону України розпочав свою роботу комітет з розвитку прикладного направлення. Займатися розвитком нового спрямування в нашій організації довірили віцепрезиденту ФПУ Олегу Миколайовичу Вєтрову. Тому саме його ми розпитали детальніше про прикладний панкратіон:

 

– Безпосередньо ідея прикладного направлення народилася ще в 2015 році, коли в нас був Український Загін Інструкторів – скорочено УЗІ, яким керував Олександр Петрович Мандрік. А ми всі були інструкторами цього загону, головною ідеєю та реалізацією якого були підготовка Збройних Сил під час військових дій. Адже вам відомо, що війна застала нас зненацька, Збройні Сили були не готові до такого протистояння, тому що не мали фізичної, спеціальної та психологічної підготовки. У систему УЗІ входив прикладний панкратіон – захист проти озброєного/неозброєного супротивника та  напад на ворога. Потім гірська підготовка – це подолання перешкод, порятунок в екстремальних умовах, топографія, елементи виживання в надзвичайних умовах та багато іншого. Також тактична і тактико-спеціальна підготовка – робота зі зброєю, робота у групах, захват авто тощо.

 

Наш комітет є так би мовити продовженням роботи Українського Загону Інструкторів: ми маємо підготовити потужний професійний тренерсько-інструкторський склад федерації, який потім візьме на себе відповідальність за підготовку допризовної молоді, студентства та дорослого населення до різних життєвих умов і цим самим ми матимемо морально та психологічно свідоме населення країни, яке готове захистити себе, свою родину та Україну.

 

Наголошу, що одним із напрямків роботи буде психологічна підготовка. Що теж важливо, адже людина, дитина, спортсмен мають вміти налаштовувати себе, як на поєдинок на килимі, так і вміти швидко адаптуватися в новому середовищі, і, звісно, елемент командної роботи – командозлагодження. Невідомо, які життєві ситуації чекають попереду. Тобто психологічна свідомість буде одним з аспектів.

 

Ми – перші, хто об’єднав всі військові напрямки в один масштабний комплекс. Такого комплексу, коли це не просто елемент «ніж-палиця-пістолет», а й і психологія, і зброя, і подолання перешкод, і командна злагода, і уміння надати першу медичну допомогу, і всі дії виконувати з глибоким патріотичним вихованням – ось такого не було досі.

 

До кожного розділу будуть свої вимоги, комплекси, завдання та іспити. Наприклад, рівень «інструктор», рівень «майстер» – це дасть можливість фіксувати зростання майстерності, окреслити горизонти, на які потрібно буде орієнтуватися. Зрозуміло, що початок підготовки розпочнеться з інструкторів та тренерів федерації панкратіону, потім йтимуть спортсмени та бійці ЗСУ, Національної Гвардії та підрозділи МВС.

 

Сьогодні впевнено можна сказати, що ми маємо команду інструкторів, готових приступити до навчально-тренувального процесу – це інструктори, які мають бойовий досвід і вміння. Прикладний напрямок буде працювати за аналогом атестаційного, і дуже тісно співпрацюватиме з ним. Також буде програма, за якою обласні осередки готуватимуть спортсменів і проводитимуть іспити – обласні й всеукраїнські.

 

Зрозуміло, що все формуватиметься в рамках концепції національно-патріотичного виховання, яке базується на вихованні, повазі до одне одного та любові до нашої країни, її цінностей та історичної спадщини. Найбільший, можливо, акцент буде на дорослу допризовну молодь, яка є в системі панкратіону теж.

 

Прикладний панкратіон – це військово-життєвий  напрямок. Це напрямок повсякденного життя. У нас на вулиці може бути все, що завгодно. І на вулиці – інше життя, інші правила. Будьте підготовленими – це головна страховка.

 

Прес-служба Федерації панкратіону України