Новини

Віцепрезидент ФПУ І.Наконечний: «У нас були претенденти на всі можливі ступені атестації»

За підсумками щодо проведеного тренерсько-атестаційного семінару в Києві ми звернулися до голови атестаційної комісії, віцепрезидента Федерації панкратіону України Ігоря Наконечного.

На початку нашої розмови він висловив радість стосовно складу учасників дводенної навчальної події:

«Я дуже радий, що на цьому тренерсько-атестаційному семінарі було багато учасників з різних областей. До семінару долучилися заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, чемпіони світу. Були  й нові інструктори, які тільки-но розпочинають роботу з дітьми. Ну і, звісно, ті аксакали – тренери, які від самого початку заснування Федерації панкратіону України з року в рік їздять».

Після цього Ігор Наконечний представив склад атестаційної комісії, який залишається незмінним упродовж понад десяти років:

«Разом зі мною атестацію приймали мої колеги: це Олег Вєтров, четвертий дан з панкратіону, він очолює комісію з прикладного панкратіону в нашій федерації і є заступником голови атестаційної комісії; це Олександр Гусак, третій дан з панкратіону, який серйозно відповідає за прикладний напрям; це Сергій Соколюк, другий дан, який підготував переможців і призерів чемпіонатів світу серед молоді, і вже роки з нами».

Важливим моментом минулої події, зауважив Ігор Наконечний, стало вручення п’ятого дану. Його володарем став віцепрезидент ФПУ Роман Яковенко:

«Приємно те, що на цій атестації був вручений п’ятий дан. Заслужений, як-то кажуть. Вручили його Романові Яковенку. Зауважу, що це людина, яка у свій час приймала в мене атестацію. Потім так сталося, що він почав займатися суддівською колегію. Натомість мене призначили відповідальним і головою атестаційної комісії. Це так я просто згадую. Роман Яковенко – не просто віцепрезидент Федерації панкратіону України. Він одним з перших, хто на професійному рівні виступав в Україні в панкратіоні, і разом із нашим засновником, Олександром Мандріком, розпочинав популяризувати панкратіон в країні. Мені було приємно засвідчити успіх мого товариша і друга з Києва».

Також Ігор Наконечний нагадав нам, за яким принципом проходить атестація:

«Атестація відбувається у дуже потужному форматі. Півтори години без зупинки. Починається фізичною підготовкою. І закінчується фізичною підготовкою. Під час проведення атестації майстер, який претендує на перший дан, демонструє свій максимальний арсенал як ударної, так і кидкової техніки: удари у партері, больові, задушливі прийоми з різних позицій. Проходить багато різноманітних спарингів, включно проти двох і трьох спортсменів одночасно. Він має показати характер і свій рівень. Ну і, звісно, прикладний розділ: захист від нападу з ножем, палицею, пістолетом, від атаки кількох нападаючих і з елементами несподіванки. Щодо останнього моменту, роз’ясню. Людина стоїть спиною, за командою – розвертається і не знає, як його атакуватимуть нападаючі. Це достатньо цікаво. Потребує дуже потужної підготовки на всіх рівнях: як техніки, так і психологічної та фізичної готовності.

Наостанок голова атестаційної комісії дав загальну оцінку підготовці тренерів й інструкторів, учасників семінару:

«Радий, що в нас були претенденти на всі можливі ступені атестації: третій, другий і перший ступінь. Достатньо серйозно підтягнулась молодь. Приємно, що була атестація на майстерські ступені: це перший дан і другий дан. Керівництво задоволено результатом. Всі пройшли атестацію. Всі справді продемонстрували непоганий рівень технічної майстерності».

Детальніше про роботу атестаційної комісії читайте в інтерв’ю Ігоря Наконечного.

Прес-служба Федерації панкратіону України