Новини

Віцепрезидент ФПУ І.Наконечний: «Спорт навпаки має зараз серйозно розвиватися»

Багато хто з нас вважає, що наразі найбезпечніше знаходиться на заході Україні. Чи так це, зокрема це стосується Чернівців, розповідає Ігор Наконечний, віцепрезидент Федерації панкратіону України, заслужений тренер України з панкратіону і грепплінгу, старший тренер молодіжної збірної, завідувач кафедри фізичної культури і спорту Чернівецького університету:

– Думаю, не можна сказати, що є в Україні наразі якісь місця і міста, де прям-таки спокійно. У Чернівцях психологічний клімат і клімат чернівецьких мешканців нормальний. Продовжуються роботи, працює бізнес. Переселенці, які до нас  приїхали, відкривають свої точки, наскільки я бачу і чую. Більш-менш спокійна атмосфера у місті.

Чи багато переселенців у місті? Як уживаються між собою місцеві та переселенці?

У перші дні у нас був треш і драйв. Дуже багато хто приїжджав у Чернівці, зупинявся тут або їхав через наше місто. Враховуючи те, що в Чернівцях проживає близько 300 тисяч, то прийняти 100 тисяч – це немало. Наскільки я знаю, дотепер зняти в Чернівцях житло дуже проблемно. Його просто немає.

Вважаю, що місто Чернівці та його населення – молодці, всі згуртувалися, всі приймали людей. Багато дзвінків мені надходило з різних точок України. Наскільки я знаю, в моєму оточенні, багато хто включався, шукав квартири. Якщо у місті не було можливості, пропонували села неподалік Чернівців.

Як змінювалося місто упродовж цих місяців війни?

За рахунок того, що до нас прибуло більше гостей – переселенців з інших міст, більше людей стало в місті. Це відчутно, наприклад, на центральних вулицях, особливо у вихідний. Місто ж не є таким великим. Збільшення населення відчувається. Через це, зрозуміло, збільшилася кількість транспорту: стоянки, паркінги забиті. І по розмовах у магазині чуєш, що це люди з Харкова, зі Сходу чи з інших регіонів. Всі з розумінням підходять, один одного підтримують. Ми як ніколи згуртовані. Такі екстремальні ситуації тільки здружують.

На ваш погляд, з якими найбільшими труднощами зіштовхнулися чернівчани від початку війни?

Особисто моя сфера діяльності – це спорт. Дотепер я вважаю, якщо говорити про мою сферу діяльності, труднощами є те, що дорослі спортсмени і до зараз складно організовуються. Враховуючи реалії життя сьогоднішнього, багато хто мобілізований, захищає Україну. Не можу сказати, що в Черінвцях спорту взагалі немає. Ні, ми тренуємося. Є дорослі спортсмени. Але в рази менше. І вже, зрозуміло, не з такими обсягами роботи.

Тому для мене, в першу чергу, труднощі є в тому, що занепадає трошки спорт. Багато залів задіяні до гуманітарних штабів або приймають переселенців до тієї пори. Я можу зрозуміти, що там де постійні обстріли у містах, про тренування взагалі ніхто не говорить. Але вважаю, що спорт і тренування – це запорука успіху, Це характер. Це певний патріотизм. Тому вважаю, що спорт, попри все, навпаки має зараз серйозно розвиватися, і цьому треба приділяти увагу. Як батькам, так і всім. Для того, щоб покращувати дух, як мінімум.

Також однією з проблем можна виокремити нестачу бензину, солярки. Палива практично немає і ціни дуже високі. Це є проблемою. Але з іншого погляду, Чернівці – невелике місто і можна ходити пішки.

Чи багато залишилося ваших вихованців у місті? І як ви з ними налагоджуєте процес тренування, зокрема під час сирен і тривог?

Дитячий спорт у Чернівцях є. Якщо сирена, то тренера знають, що під час сирени разом з дітьми швидко переходять у ближнє сховище. Ті, хто виїхав закордон, з тими тренери намагаються по онлайн-зв’язку контролювати, пишуть їм програми тренувань. І звісно, шукають закордоном клуби, в яких українські діти могли б займатися.

Нещодавно провели благодійний турнір у Чернівцях на підтримку ЗСУ, зокрема наших чернівецьких спортсменів і тренерів, які служать зараз. Було майже 200 учасників. Багато хто допоміг, включився. І ми волонтерською організацією і благодійним фондом допомогли організувати машину нашим ЗСУ-шникам. Певна сума зібрана. Загалом я дуже задоволений, що ми зібралися з суддями, тренерами, батьками і провели гарний турнір по грепплінгу.

Щоб сказали Чернівці всій Україні?

Меседж такий – Україна переможе. Кожен з нас мусить бути як ніколи дружним, один одному допомагати. Вірити в ЗСУ. Тренуватися, як фізично, так і тактично. Тобто працювати над тим, щоб покращувати себе в різних спеціальних знаннях: поводження зі зброєю, виживання, медичні аспекти. І переходьте всі на здоровий спосіб життя, сідайте на велосипед. Тоді не буде проблем з бензином. Всім миру нам, здоров’я і пошвидше це б все завершилося. Україна переможе. Слава Україні!

Олександра Кузнєцова, пресслужба Федерацїі панкратіону України