Новини

Тренерський штаб про виступ збірної на континенті й перспективи на світ

Минулого місяця збірна України тріумфально повернулася з цьогорічної першості континенту з панкратіону, де стала кращою командою в загальному заліку, як вже не за горами Чемпіонат світу в Білорусі. Наставники «синьо-жовтих» спортсменів, так би мовити на холодну голову, резюмували виступ своїх підопічних у сербському Зренянині, а також оцінили наші перспективи на прийдешню планетарну першість.

Ігор Наконечний, тренер молодіжної збірної України:

«В принципі, я задоволений виступом юніорської збірної, адже всі наші юніори здобули призові місця. В першу чергу, досвід дає своє. Єдине, що хотілося би, аби юніорська збірна була більшою. Проте за браком коштів, розумію, що багато хто не зміг поїхати. Думаю, вже всі ресурси й сили будуть готуватися до Чемпіонату світу. Будемо сподіватися на велику кількість юніорської команди, і на серйозні результати вже на Чемпіонаті світу.

Хочеться виокремити високу професійну школу нашої підготовки, методику підготовки, правильний підхід тренерів до старту. Було помітно, що і психологічна складова мала своє місце, спортсмени не перегорали, а виходили чітко налаштовані. Зрозуміло, хто новачок і юніор, то велика складова – це психологія, тобто налаштування на поєдинок, на змагання європейського рівня. А вже хто має досвід, то він, навпаки, виходить заряджений, виходить з тим, щоб бути чемпіоном, підтвердити свій статус тощо, прагне не підвести збірну.

Бо не так просто поїхати і виграти. Це все ж таки рівень чемпіонату Європи, серйозні спортсмен з’їжджаються. Я особисто дуже задоволений своїми підопічними, зокрема і чернівчанами, серед сімох яких тільки один нічого не виграв, решта шість чоловік здобули перші-другі місця. Це вже наші «старички», як називають їх між собою тренери. Багато хто підходив і говорив, що українці в дуже хорошій формі, вміють якісно й чітко виступати, виграють професійно. Тому я можу тільки пишатися нашою збірною. Будемо робити все надалі, аби досягати для України, для вітчизняного панкратіону золоті нагороди».

Петро Горюк, наставник дорослої збірної України:

«Взагалі, як-то кажуть, результат на лице. Ми вкотре довели, що збірна України є лідером у розділі традішн та фул. Результатом не можемо бути незадоволені, тому що є загальнокомандне перше місце. Якщо взяти індивідуальні виступи, претензії є, але це, як-то кажуть, в особистих розмовах. Бо попереду Чемпіонат світу, який буде набагато сильнішим, там будуть наші прямі конкуренти, з якими треба краще виглядати. Але це все індивідуально. Загалом виступом задоволені.

У нас у збірній були новачки, які показали, що спортсмени 1998-1999 років народження дуже сильні, вони конкурують зі штатом збірної. На чемпіонат Європи мали змогу поїхати два номери, і вони показали, що рік-два і, думаю, можуть показати ще кращий результат. Це наша молодь. В кожній області нашої країни, як мінімум, один-два спортсмени цього року народження показують, що вони мають дуже хороше майбутнє».

Сергій Чередніченко, головний тренер збірної України:

Про дорослу збірну:

«Що стосується дорослої збірної, результат 99% від запланованого. Усі виступили і показали свої найкращі сторони. Більшість – стали чемпіонами. Жоден зі складу збірної не залишився без нагороди. Я задоволений виступом на цьому чемпіонаті Європи. Якщо не помиляюся, то ми стали вже дев’ятиразовими чемпіонами Європи. Тепер маємо ціль – Чемпіонат світу в Білорусі. Зі складу, який брав участь в чемпіонаті Європи, хотілось би виокремити основу: у дівчат – це Світлана Скрипник, Олена Сушко, Вікторія Синявіна, Флоріка Лучич – вони всі чемпіонки; у хлопців – Дмитро Баранов, Кирило Горобець. Також у нас було кілька спортсменів, які вперше виступали на Європі – це Максим Сєргєєв, представник Києва, та Герман Городецький, виступає за Суми. Руслан Моїсеєнко у важкій вазі теж для першого разу непогано виступив. А загалом, які можуть бути коментарі – перше загальнокомандне місце, цим усе сказано».

Про молодіжну команду:

«Що стосується молоді, то є питання, по складу зокрема. Бо збірна була в неповному складі, багато категорій не були закриті. Треба допрацьовувати. Аби на наступних стартах ми були у повному складі. Що до тих, хто виступав на Європі, можу сказати таке: є над чим працювати, молодь показала характер, але цей характер потрібно підкріпити технікою й тактикою. На усі помилки було вказано. Думаю, що на майбутнє вони все виправлять, і будуть гідно представляти збірну в основному складі».

Про перспективи у фул на ЧС (у традішн у нас велика конкуренція та є гідна заміна, тоді як у повному контакті, через складність цього розділу, не все так добре – прим. прес-служби ФПУ):

«Я недаремно виокремив кількох перспективних хлопців (Сєргєєв, Городецький, Моїсеєнко – прим. прес-служби ФПУ), саме з фул-контакту. Але до Чемпіонату світу нам треба допрацьовувати. На зборах треба буде попотіти. Планую, що до лав збірної повернеться Ігнат Телегін, ще один наш тяж, у нього не вийшло виступити на Чемпіонаті Європи. Дуже впевнено, з великим запасом пройшов Європу Кирило Горобець. Дещо не вистачило Дмитру Баранову, мав непоганого суперника з Азербайджану. Але в нього, швидше за все, більшу роль зіграв суддівський фактор. Тож будемо налаштовуватися на чисту перемогу на Чемпіонаті світу, аби уникнути подібного суддівського втручання. Юрій Черкалюк теж дуже надійно виступив, без зауважень. От ці категорії закрити. Трохи відстаємо у 77 та 84 кг, їх треба підсилювати. А ось у вазі 92 кг Юрій Чижевський продовжує тримати свою лідерську позицію».

Прес-служба Федерації панкратіону України