Новини

Шість регіонів-лідерів ЧУ-2018 та КУ-2018 в Чернівцях

Минулими вихідними в Чернівцях провели одразу два важливих національних старти: дорослі визначали кращих у Фіналі Кубку України 2018 (всі розділи), тоді як десяти-одинадцятирічні спортсмени боролися за нагороди цьогорічної першості країни з панкратіону та грепплінгу.

Загалом обидві події зібрали майже 650 учасників приблизно з 20 регіонів України. Змагання тривали три дні, за підсумками яких ми дізналися переможців не лише особистого, але й командного заліків.

Найрезультативнішими регіональними збірними були Чернівецька, Сумська, Кіровоградська, Одеська, Харківська області й місто Київ. Саме ці шість команд розподілили між собою заліки всіх розділів обох турнірів. Так, господарі змагань виграли традішн і ноу-гі в дітей та дорослих і були другими у фулі. Київ переміг у змаганнях з фулу та став другим у традішн, а Харківщина здобула підсумкову командну звитягу в розділі «гі». Сумщина увійшла до топ-3 змагань у фул, традішн і ноу-гі на Кубку України, а також відзначилася на другому рядку в традішн на Чемпіонаті України. Кіровоградщина була серед лідерів в обох заліках дитячого всеукраїнського турніру. Тоді як гості з Одеси увірвалися до залікової трійки в ноу-гі дорослої половини змагань.

Оцінку виступам регіонів дав новообраний віце-президент ФПУ, керівник Чернівецького осередку ФПУ і тренер молодіжної збірної України з панкратіону Ігор Наконечний:

«Скажу так, є в нас області, де є фанати, де є тренери, які вкладають душу, де є представники Федерації, які постійно приїжджають, скрізь беруть участь, вони активні. Тому в тих областях і містах є і успіх, і результат. А є, на жаль, деякі обласні центри, які періодично приїжджають: один раз можуть собі дозволити не виставити команду, або, наприклад, інколи привозять 20 людей, а наступного разу – двох чоловік. На мій погляд, це несерйозний підхід тих чи інших керівників організацій. Є проблеми фінансової спроможності, менеджерської спроможності. Тому що я вважаю, якщо навіть я не маю фінансування, менеджер рівня області, який вміє спілкуватися з батьками, вміє зацікавлювати спортсменів і вони довго готуються до певного старту, то, звісно, команду привести можна».

Що ж стосується вражень від роботи команди, яка відповідала за організацію одразу кількох великих стартів, то Ігор Наконечний зауважив, що, на його думку, команда організаторів справилася з поставленими задачами, адже не було особливих сильних проколів. Він виокремив кілька моментів:

«Цього разу ми обставили новими банерами зал. Зона безпеки була зроблена під фірмові спеціальні бордюри з панкратіону, з грепплінгу. Так само ми забезпечили зоною для фотографувань. Було все налагоджено з технікою, апаратурою, килими чітко складені, зал організований. Ексклюзивні призи за кожне місце – перше, друге, третє – в кожній категорії. Можна сказати, призами були забезпечені всі учасники змагань. Зрозуміло, що призи були не дуже коштовні, але ми старалися. Я вдячний всім партнерам, всім спонсорам, які допомагали, друзям. В цілому вважаю, що команда справилася. Якщо і були якісь дрібниці або нюанси, ми це внутрішньо розберемося. Але ніде не було таких серйозних проколів. Ми робили все, як могли, зі сторони організаторів».

Нагадаємо, що в Чернівцях, окрім Чемпіонату України та Фіналу Кубку України, провели звітно-виборчу конференцію, з підсумками якої ви можете ознайомитися на нашому сайті.

Додамо, що на цьому змагальний сезон не закінчується. Вже найближчими днями в Сербії стартує Чемпіонат Європи, до якого збірна України готується в посиленому режимі.

Прес-служба Федерації панкратіону України