Новини

Президент ФПУ Олександр Мандрік про масштабність КУ-2019 і перспективи після турніру

Позаду перший старт сезону, який видався масштабним як за кількістю і географією учасників, так і по організації турніру і напруженістю боїв. Ми звернулися до президента Федерації панкратіону України Олександра Петровича Мандрік з проханням поділитися своїми враженнями від побаченого:

Олександр Петрович, яким видався триденний марафон в Черкасах у спортивному аспекті?

– Кубком України відкривався весь змагальний рік панкратіону в нашій країні. Тут були присутні найсильніші бійці, всі топові. Варто відзначити, що в багатьох вагових категоріях кількість бійців сягала 20-25 осіб. Тому що це був заключний етап відбору до збірної країни. І, відповідно, всі бої вийшли дуже цікавими.

Велика кількість учасників, висока якість підготовки спортсменів, значне регіональне представництво, яскраві протистояння – це все враження від Кубка України.

Зусилля організаторів змагань не були даремні?

– Ми поставили відмінну оцінку організаторам змагань, місцевої обласної федерації і її керівнику В'ячеславу Василенку. Ними були враховані всі питання підготовки залу. До слова, зал, в якому проходили бої як Кубка України серед дорослих, так і Чемпіонату України серед десяти-одинадцятирічних спортсменів, центральний у Черкасах, де тренується і проводить свої турнірні поєдинки баскетбольний клуб «Черкаські Мавпи». Відповідно, зал сертифікований під європейські стандарти. Центральний майданчик, прекрасні нагороди, хороші поєдинки, прекрасне забезпечення проживання, організація логістики місцевими організаторами – все це в комплексі призвело до того, що старт вийшов вдалим.

Якщо не помиляюся, Черкаська організація ФПУ вперше взяла на себе відповідальність провести змагання національного рівня?

– Так, все правильно, наш місцевий обласний осередок вперше приймав у себе турнір такого масштабу. Відповідальність була серйозна. Особисто мер приходив на відкриття, начальник обласного управління спорту. І міська влада, і обласна влада. Губернатор забігав, підглядав за поєдинками повного контакту. Для них це новинка, і масштабність вразила місцеву громаду.

Олександр Петрович, наскільки сильний поштовх дає розвитку панкратіону в регіонах проведення таких турнірів?

– Ми тому і проводимо турніри державного рівня саме в регіональних центрах. Зазначу, що в цьому році у нас ще запланований Луцьк, де також вперше будуть проходити національні змагання.

Черкаси – це область, розташована в центрі України. І поштовх, природно, відбудеться не тільки безпосередньо в Черкасах, але й у прилеглих областях. Безумовно, це буде мати свій ефект розвитку.

Про наш турнір пройшли сюжети на місцевому телебаченні, написали на інтернет-сайтах – всюди, де тільки можна, засвітили наш турнір. Можна сміливо заявляти, що ми прогриміли на все Черкаси. Авторитет нашої обласної організації в рази виріс. Всі побачили, які серйозні бійці стоять за цією організацією. Що це серйозна організація. Побачили масштабність, побачили пріоритетність виду спорту панкратіон і грепплінг. Зрозуміли, що це все дуже серйозно. І, отже, це позначиться на розвитку.

На початку нашої розмови ви згадали, що на турнірі були присутні найсильніші бійці. За перспективами на Чемпіонат Європи і світ: наскільки наші лідери готові битися до кінця цього сезону і чи є у нас зміна поколінь?

– Я скажу так, національна збірна на 20% вже оновилася. Зайшли юніори, які починають виступати в дорослому турнірі. Основні лідери, наприклад, як Дмитро Баранов, Кирило Горобець, вони залишилися. Але, по-перше, і їх уже піджимають. А по-друге, повторюся, збірна на 20% до цього моменту поновлена. Наша національна збірна братиме участь на міжнародних стартах цього року, так би мовити, зі свіжим струменем.

Продовжимо тему зміни поколінь. Одночасно з Кубком України серед дорослих пройшов Чемпіонат України серед спортсменів 10-11 років. Що кажуть нам його підсумки, особливо про розвиток панкратіону в нашій країні?

– Важливо знати і розуміти, що саме цей вік є базовим, стартовим для розвитку нашого єдиноборства. Це перша вікова категорія, з якої починаються офіційні змагання. Так зазначено в правилах. Тому що до цього віку юні спортсмени можуть брати участь у першостях ДЮСШ, районів, відбиратися на міських змаганнях. Але що стосується національного старту, де вони стають чемпіонами України у своєму віці, 10-11 років – це перший вік.

Я зазначу, що зросла і кількість, і якість. Дуже серйозна конкуренція в цьому віці. Що не може не радувати. Адже це чисті панкратіасти і грепплери. У нас вже є покоління, яке подорослішало, і є чистим, тобто спортсмени не прийшли з інших єдиноборств. А це вже третє покоління, яке росте виключно панкратіастами і грепплерами.

***

Нагадаємо, що в цьому році нас очікує дві континентальних першості і два планетарних форуми. Європа з грепплінгу відбудеться вже у квітні, тоді як світ запланований на вересень. Відзначимо, що обидва турніри проходитимуть спільно з олімпійськими видами боротьби. Що стосується панкратіону, то Чемпіонат Європи має відбутися в травні-червні, а Чемпіонат світу – у жовтні.

Розмовляла Олександра Кузнєцова

Прес-служба Федерації панкратіону України