Новини

Президент ФПУ О.Мандрік: «Робота під час локдауну принесла свої плоди»

З 16 по 20 вересня 2020 року в Броварах після тривалої паузи, пов’язаної з карантином через пандемію COVID-19, пройшли перші національні старти – Фінал Кубка України серед дорослих і Чемпіонат України серед дітей та юнаків. Після завершення турнірів ми поспілкувалися з президентом Федерації панкратіону України Олександром Петровичем Мандріком, який розповів, як це – змагатися і тренуватися у нових реаліях, під час спортивного локдауну:

Відносно першого національного старту після жорсткого карантину треба зауважити, що цей старт теж відбувається в умовах карантину, і, відповідно, це накладає певні моменти, яких необхідно дотримуватися всім: наприклад, зберігати соціальну дистанцію, носити маски тощо. Нам потрібно було відстежувати такі моменти протягом національного старту. Для цього у нас стояла технічна апаратура, надана нашими партнерами «Банкомзв'язок», яка визначала на вході температуру у кожного спортсмена. Крім того, всі, хто приїхав на старт, обов'язково проходили медичний огляд і здавали декларацію, що вони не хворіли і не є контактними особами на даний момент по COVID-19. Це, в принципі, є елементом безпеки для проведення таких заходів.

Крім того, подія проходила в суворій відповідності з вимогами до «жовтої зони». У нас було розписано час на п'яти майданчиках таким чином, що у величезній залі легкоатлетичного манежу знаходилася одна особа не те, що на п'ять квадратних метрів, а одна людина – на 10 квадратних метрів. Ці вимоги підходять навіть під «помаранчеву зону».

Впевнено можу стверджувати, що ми провели старт відповідно до епідеміологічних вимог по COVID-19.

Тепер, що стосується організації такої масштабної багатоденної події.

Національний старт пройшов на найвищому рівні. Чому на найвищому рівні? Справа в тім, що під час найжорсткішого карантину, так званого локдауну, ми старанно працювали онлайн. Відразу ж, у перший тиждень запровадження карантину, у нас відбулося онлайн-засідання виконавчого комітету федерації, на якому були поставлені чіткі цілі і завдання, розроблено механізм підтримки форми нашими спортсменами. А саме, усі тренери займалися онлайн-тренуваннями на всіх доступних платформах: Zoom, Hangout тощо. Проходили й індивідуальні тренування з використанням різноманітних онлайн-відеомесенджерів. Зауважу, що за кожною областю закріплений один із членів виконкому, який є куратором цієї області. І ми проводили щодня засідання виконкому в онлайн-режимі, де кожен звітував про виконану роботу: яким чином побудований тренувальний процес, чи є індивідуальні плани, як ведеться підготовка в області, що відбувається, на що потрібно звернути увагу, яку допомогу необхідно надати.

Тобто ми не сиділи вдома перед телевізором, типу дивіться, з дому не виходьте. Так, ми виконували всі вимоги карантину, але в той самий час проводили роботу в онлайн-режимі. І повірте мені, ця робота дала свої плоди.

Коли постановою Кабінету Міністрів України дозволили відновити тренувальний процес членам національної збірної країни, ми негайно дали команду, щоб члени національної збірної вийшли на тренувальний процес. Це відбувалося в тих містах, де у нас є члени національної збірної. Це п'ять-сім міст в Україні. І там, відповідно, вже до них підтягувалися спаринг-партнери. Таким чином, ми збільшили вдвічі, а то і втричі, склад тих, хто відновив тренування, тому що для кожного спортсмена, першого номера, обов'язково потрібен спаринг-партнер. Ось в такому вибірковому режимі почали проходити тренування вже не в онлайн-режимі.

Потім, коли дозволили проведення навчально-тренувальних зборів, наша національна збірна приступила до проведення даних заходів. Участь у тренувальних зборах проходила, знову ж таки, з дотриманням епідеміологічних вимог. І ми провели кілька навчально-тренувальних зборів, в такий спосіб підтримуючи рівень національної збірної. Сподіваємося, що десь у грудні у нас буде Чемпіонат світу, і ми будемо в повній бойовій формі.

Стосовно підготовки спортсменів, які брали участь в першому національному старті після локдауну – то вище я виклав процес, за яким ми працювали. Це допомогло привести в повну готовність усіх наших спортсменів. І вони виступали повністю підготовленими до такого рівня змагань.

Додам, що в канікулярний період були проведені літні спортивні табори, в яких також брали участь наші спортсмени, і отже, ми контролювали процес підготовки до національного старту. Результатом цього стала висока майстерність, яку вони проявили під час змагань.

Прес-служба Федерації панкратіону України