Новини

Олена Сушко. Розмова з двічі віце-чемпіонкою світу 2018 року

20 грудня свій день народження відсвяткувала срібна призерка світу 2018 року у традішн і фул Олена Сушко. З нагоди свята вирішили розповісти про спортсменку. Ми дізналися, коли відбулося знайомство дівчини з панкратіоном, секрет перемог на світовому рівні, з чого складаються будні чемпіонки і, звичайно, розпитали про її мрії.

ЗАНУРЕННЯ В ПАНКРАТІОН.

– Про такий вид єдиноборств, як панкратіон дізналися в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка, де на той момент навчалася. Мене дуже зацікавили розповіді про цей вид спорту, тому вирішила спробувати. Перший місяць у залі видався складним, було дуже важко, тому що боротьба в партері для мене – це щось зовсім нове. Довелося вивчати нову техніку, вчитися бити руками і ногами. Мені дуже це подобалося. Вже незабаром я провела свій перший поєдинок на чемпіонаті України, в 2015 році.

– На тренуваннях я намагаюся відпрацьовувати як партер, так і «ударку». Так само багато уваги приділяю фізичній підготовці, розвитку загальної сили і витривалості. Тож наразі, після п’яти років занять панкратіоном під чітким керівництвом моїх перших тренерів Сергія Чередниченка й Олександра Томенка, можу сказати, що на аматорському рівні володію як ударної, так і борцівською технікою.

– У моїй родині спочатку були засмучені моїм вибором, бо це не жіночий вид спорту, рідні боялися, що я травмуюся. Батько був категорично проти. Однак згодом вони звикли. Зараз вони бачать, що це не просто період в моєму житті, а те, що я по-справжньому люблю. До того ж я досить успішна в цьому напрямку.

БУДНІ ЧЕМПІОНКИ.

– Моє життя пов’язане зі спортом, адже я працюю в ДЮСШ «Спартаківець» м. Суми. Одразу після роботи біжу на тренування в свій улюблений зал. Раніше була можливість тренуватися два рази на день, проте через роботу встигаю тільки на одне тригодинне тренування, але шість разів на тиждень. Хоча готуючись до змагань, все ж таки тренуюся двічі на день, адже моє керівництво йде на поступки мені.

– Як бачите, вільного часу практично немає, тільки ввечері і на вихідних. Після тренування, якщо є ще сили, люблю прогулятися вечірнім містом.

СЕКРЕТ ПЕРЕМОГ.

– Важливо мати бажання займатися! Практично на початку своїх тренувань я усвідомила, що панкратіон дає можливість досягти чогось більшого. Я поставила перед собою мету стати чемпіонкою. На жаль, як у житті, так і в залі є перепони на шляху до успіху. Це сталося і зі мною. У 2016 році мені зробили операцію через серйозну травму плеча, отриману в процесі тренування. Без операції я не змогла б далі тренуватися на результат і, ясна річ, виступати на змаганнях. Зараз як згадаю, той страшний біль після операції, я розумію, що бажання займатися у мене було, і навіть більше, ніж я гадала. Відновлення було тривалим, зі мною поруч були мої наставники і друзі з залу. Незважаючи на все це, подолавши свої внутрішні переживання, чи зможу боротися далі, я все рівно йшла до своєї мети. У майбутньому планую виконати норматив Заслуженого майстра спорту (нагадаємо, що наразі Олена має звання МСМК).

ЧЕМПІОНСЬКІ МРІЇ.

– Популярність панкратіону зростає. Я сподіваюся, що панкратіон стане олімпійським видом спорту і я зможу виступити на Олімпіаді. А ще в подальшому є мрія, яку я хочу втілити в життя – відкрити свою кулінарну справу.

Прес-служба Федерації панкратіону України