Новини

Олег Согор. Переможець програми «Дитячий тренер 2020 року» у Львові

У Львові підсумували спортивний 2020 рік врученням нагород. У номінації «Дитячий тренер року» перемогу здобув наставник з панкратіону та грепплінгу Олег Согор. Це щорічна програма міської влади, до якої відбирають найкращих тренерів міста Лева.

Пане Олеже, розкажіть, будь ласка, які критерії беруться до уваги для визначення найкращого тренера? Який відбір проходять тренери в рамках цієї програми?

Основними вимогами є вища профільна освіта, місце роботи – тренерська діяльність, також кількість людей, яка тренується (до 18 років включно, тому що це програма безпосередньо по дитячих тренерах, а не по дорослих). Сюди ж враховуються спортивні результати у суміжних видах спорту (це може бути, наприклад, панкратіон і грепплінг – тобто пов’язані з єдиноборствами). Результатом є перше, друге, третє місця на чемпіонатах і Кубках України. Не знаю, як у цьому році, але раніше міжнародні змагання теж враховувалися. Можливо, є ще інші нюанси. Але я пригадав всі основні вимоги.

Розкажіть, будь ласка, скільки у вас тренується спортсменів до 18 років?

Приблизно 20 чоловік.

Ви тренуєте у панкратіоні й грепплінгу. Скажіть, будь ласка, маленьких львів’ян що цікавить найбільше?

Важко визначити. Грепплінг, напевно, наразі менш популярний. Панкратіон – більше. Але переважна більшість людей не орієнтується у визначеннях видів єдиноборств. Просто є батьки, які хотіли б, аби дитина могла постояти за себе, щоб була присутня ударна техніка. Але є, наприклад, батьки, які не хочуть, щоб їхніх дітей, особливо молодших, били в голову. Їм ближчий варіант, де є боротьба без ударів.

Ви дослуховуєтеся до батьків? Чи намагаєтеся змінювати думку батьків, якщо дитина зацікавлена в іншому напрямку боротьби, аніж хочуть батьки?

У принципі, проблем немає з таким. Наприклад, грепплінг – це основа різних єдиноборств: і вільної боротьби, і джиу-джитсу тощо. Грепплінг у плані борцівськоі техніки дає, напевно, найкращу базу для змішаних бойових мистецтв, зокрема для панкратіону або ММА. Не проблема, якщо в юніорському віці (15-16 років) спортсмен займається грепплінгом, а у 18-20 років його починає цікавити панкратіон або інший вид змішаного єдиноборства. Тоді він може розпочати працювати над ударною технікою, а додавши до цього хороші фізичні показники – він без проблем дуже швидко переключиться на панкратіон, мма тощо.

На вашу думку, у Львові популярні єдиноборства?

У Львові, якщо взяти весь період, коли я почав тренувати і ще сам тренувався, то на мою думку, у Львові зараз певний спад популярності. Взагалі до спорту, зокрема серед юніорів. Серед дітей є популярність, тому що батьки хочуть, щоб їхні діти були розвинені, тому віддають на секції дітей. І коли в зал приходять дорослі, які розуміють, що і для чого їм потрібно. А ось за останні роки, на мою думку, у Львові впала популярність саме серед юніорів, це вік 14-17 років. Декілька років тому були популярні змішані єдиноборства, і приходило більше хлопців такого віку. Зараз трохи зацікавленість згасла. Вважаю, що це пов’язано не з конкретним видом спорту, а з технологіями, коли діти в такому віці більше сидять у телефонах чи комп’ютерах. Менше взагалі захоплюються спортом.

Як давно ви тренуєте?

Приблизно сім років.

А скільки вже загалом у спорті?

Вже 13 років. До цього року я поєднував тренерську діяльність зі спортивними виступами. У цьому році сконцентрувався лише на викладацькому напрямку. Хоча ще торік виступав на Чемпіонатах світу та Європи.

Ваше кредо в роботі з дітьми?

Головний момент у тренуваннях дітей та юніорів, найважливіший, це підвищення мотивації. Прагнення стати кращим. Вигравати. Основна вимога для спортсменів такого віку – мотивація до виграшу, а не просто приходити на тренування і бути другим. Якщо коротко, то це бути першим. Не бути середняком, а бути завжди кращим, орієнтуватися на найсильнішого суперника. Навіть якщо ти тільки-но прийшов до зали, ти вже маєш ставити максимально високу планку.

Прес-служба Федерації панкратіону України