Новини

Очільник технічного комітету Олександр Томенко: «Має бути бажання дієво працювати в нашій технічній команді»

Ми вже ознайомили вас з роботою трьох напрямків Федерації панкратіону України. Це прикладний панкратіон, атестаційна комісія та тренерська рада. Сьогодні представимо вам технічний комітет. Останні п'ять років на чолі цього напрямку працює Олександр Анатолійович Томенко. Саме його ми розпитали, що це таке і чому без такого органу не може існувати спортивна організація:

Олександр Анатолійович, пропонуємо розпочати нашу розмову з пояснення, що ж таке технічний комітет?

– Це колегіальний орган, який складається з членів федерації. До нього входить сім осіб. Який займається розв’язанням проблем технічного характеру, пов’язаних із розробкою правил, пропозицій щодо спортивної класифікації, технічних вимог до тренерів, суддів. Також ми перевіряємо документи на присвоєння звань для подання перед Міністерством. Окрім того, розробляємо перспективні плани підготовки фахівців з панкратіону.

Наприклад, Міністерством освіти й науки України були затверджені програми, розроблені технічним комітетом Федерації: це програма для 1-4 класів з фізичної культури «Загальна фізична підготовка з елементами панкратіону», авторами якої стали С. В. Чередніченко та І. М. Скрипка; а також варіативний модуль для 10-11 класів військових ліцеїв «Рукопашний бій з елементами панкратіону», автор С. Кормілець.

Можна впевнено говорити, що без технічного комітету важко уявити таку велику організацію як спортивна федерація.

– Звісно. Фактично, цей орган багато чим займається. Колегіально розглядає багато питань. Перед тим, як винести питання на виконком федерації, всі питання розглядаються на технічному комітеті.

А з якими проблемами зіштовхнувся технічний комітет через карантин?

– Найболючіше – це невизначеність режиму. Не зрозуміло, як буде країна працювати. І, відповідно, і ми не можемо прийняти остаточне рішення через невизначеність.

Тобто багато зависає в нас через те, що його не можливо остаточно узгодити…

– Так. Ми спочатку чекаємо рішення Кабміну, чи дозволять тренуватися чи ні, чи дозволять змагання чи ні. Чи буде транспорт нормально працювати. Відповідно і план заходів з усіма моментами підлаштовується під це.

Чи вносилися якісь пропозиції під час карантину? Чи відбувалися онлайн-дискусії?

– Так, раз на два тижні ми проводимо засідання в онлайн-режимі, на яких розглядається питання удосконалення правил змагань. Вже були внесені пропозиції щодо атестації спортсменів і тренерів. Також обговорювали питання щодо змін до календаря змагань у зв’язку з карантином. Адже деякі змагання були перенесені на пізніший термін. Ми є тим дієвим органом у федерації під час карантину.

Зазначу, що на карантині ми почали частіше збиратися. Якщо раніше це було за потреби, під час всеукраїнських стартів. А зараз раз на два тижні.

Ви згадали всеукраїнський формат. Тобто технічний комітет відповідає за питання національного масштабу. А як щодо регіонів? Там теж функціонують  технічні комітети, типу обласного рівня?

– Як таких комітетів немає. Є відповідальні особи, які беруть участь в обговоренні тих чи інших питань.

На початку розмови ви зауважили, що технічний комітет – це орган колегіальний. Члени до комітету обираються чи назначаються виконкомом? Як потрапляють до технічного комітету?

– Спочатку голову комітету призначає виконком. А потім вже від регіонів висуваються представники. В першу чергу, це має бути бажання дієво працювати в нашій технічній команді. На сьогодні в комітеті працюють сім регіональних представників.

Через різні обставини, що ще не зроблено в цьому році, але обов’язково хочеться доробити?

– Днями ми подали пропозиції щодо вдосконалення правил. Далі у нас дуже важливим питанням є: чи буде Міністерством прийнята програма для ДЮСШ з грепплінгу. Якщо не приймуть, то ми ще виправлятимемо її, щоб затвердити. Це дуже важливо. Тому що панкратіон у нас вже є у відділеннях спортивних шкіл, а грепплінгу нема. Відповідно через те, що Міністерство ще не затвердило програму для ДЮСШ. Це перша перспектива. Друге – створено окремий напрям «прикладний панкратіон». Він фактично буде незалежно працювати, розвиватися. Ми також допомагаємо, беремо участь. Окрім того, хотілося б, щоб Міністерство відновило присвоєння спортивних звань. Зараз цей процес зупинився. У нас є багато тренерів, які заслуговують на визнання. Наприклад, київський наставник Алексан Мхитарян. Він вже давно виконав норматив на заслуженого тренера і подав документи. Також є інші тренери, від яких наразі чекаємо документи для перевірки, аби потім спрямувати їх на Міністерство.

Сподіваємося, що вже незабаром робота спортивної галузі відновиться, і нагороди відшукають своїх героїв.

Прес-служба Федерації панкратіону України