Новини

Очільник федерації в Київській області А.Булигін: «Хочемо конкурувати з топовими обласними командами»

Наприкінці минулого року керівництво Національної Федерації панкратіону України представило нового керівника Київської області – Артура Булигіна. Пропонуємо ближче познайомитися з новим головою Київського регіону і дізнатися, з чого почався його шлях у нашій організації:

Артур, як давно було прийнято рішення про ваше призначення?

– У кінці 2020 року керівництво Національної федерації запитало в мене, наскільки мені цікаво і наскільки я готовий займатися областю. На що я відповів, що мені цікаво.

Раніше я кілька років займався розвитком панкратіону і грепплінгу в столиці. Очолював Комітет зі зв'язків з громадськістю в Федерації панкратіону і грепплінгу м. Києва. Ми організовували турніри міського та національного масштабу. З останніх, наприклад, я був причетний до організації Кубка України серед дорослих та Чемпіонату України серед дітей та юніорів, що пройшли у вересні і зібрали близько тисячі учасників з усієї країни. У грудні 2020 року ми провели Чемпіонат України серед дорослих. Це стало частиною мого життя, як моя місія. Коли керівництво Національної федерації запропонувало розвивати Київську область, я прийняв за оцінку моєї роботи. Ставлюся до наданої можливості як до кроку вперед. Значить, ми йдемо в правильному напрямку. У нас є взаєморозуміння з керівництвом Національної федерації.

Які завдання ставите перед собою як керівник області? Які бачите цілі?

– По-перше, думаю, варто сказати про те, що Київська область дуже багата на талановитих тренерів і не менш талановитих спортсменів. В нашій області є і чемпіони світу, і чемпіони України. Так що в області вже є певний фундамент ...

... що будуватимемо на ньому?

– Основною метою для себе бачу – це правильно організувати якомога більше турнірів і створити конкуренцію хлопцям і дівчатам. Тому що тільки через конкуренцію ми зможемо відбирати сильну команду на національні старти. В потенціалі хочемо створити конкуренцію нашим топовим обласним командам. Щоб спортсмени Київської області змогли їздити на міжнародні старти і пробиватися до збірної України.

Скажіть, будь ласка, на даний момент панкратіон чи грепплінг найбільш розвинений у Київській області?

– Я б не виділяв, що якийсь із цих двох видів єдиноборств більш розвинений. Панкратіон і грепплінг йдуть паралельно. Просто ми розуміємо, що панкратіон – це спорт з тисячолітньою історією, а грепплінг – новіший, сучасніший різновид боротьби. І обидва види продовжать розвиватися в нашій області паралельно. У нас федерація і панкратіону, і грепплінгу. Це дві невід'ємні частини. Хочемо, щоб наші спортсмени, які виступають в панкратіоні, могли і хотіли виступати в грепплінгу. І навпаки, щоб грепплери Київської області активно виступали в панкратіоні. Це безцінний досвід.

Які центри присутні в області? Де вже представлені панкратіон і грепплінг?

– У нас дуже непогано розвинений Фастівський район. Безпосередньо в самому Фастові є кілька клубів. У Калинівці тренує Роман Охріменко, він – суддя національної категорії. У Боровій у нас працює Олег Чернишенко, він виховав чемпіонку світу Діану Григоренко та багатьох інших сильних спортсменів. Представлені ми і в Білоцерківському районі: в Білій Церкві розвиває панкратіон і грепплінг Василь Дем'янцев. Є в цьому районі і ДЮСШ. Тому Білоцерківський район у нас розвинений добре. Працюємо ми і в Обухівському районі: в Миронівці тренує Максим Морозенко.

Але одне із завдань і цілей, які я ставлю перед собою, щоб у нас розвивалася вся область, щоб в кожному районному центрі у нас були сильні представники.

Тому перший старт, який ми будемо проводити в цьому році – 6-7 лютого, проходитиме в Ірпені. Тому що в Ірпені теж з'являються нові секції, нові клуби. Ми хочемо, щоб місто відчуло, що обласного масштабу старти проводяться в їхньому місті, можливо, зацікавимо інші клуби. Хочемо залучити якомога більше нових клубів до участі.

Бажаємо вам удачі в новій посаді!

Прес-служба Федерації панкратіону України