Новини

Kyiv-Open 2019 як етап підготовки до першості світу в Італії

Наприкінці вересня і на початку жовтня у столиці провели Всеукраїнський турнір Kyiv-Open 2019. Змагання проходили у кілька етапів, і нагороди в панкратіоні були розіграні під час другого розіграшу. Невипадково на Kyiv-Open розвели на різні дні грепплінг Ноу Гі та панкратіон з грепплінгом Гі. Як розповів віце-президент Федерації панкратіону України Роман Володимирович Яковенко, головна мета такого турніру полягала в якісному відборі спортсменів на прийдешні світові старти.

«Всеукраїнський турнір Київ-Опен, що пройшов у столиці, має важливе значення для розвитку Федерації. Адже регіони, це саме ті підрозділи-загони юних панкратіастів, з яких формується полк національної збірної України. Вже у листопаді спортсмени вирушать на південь Європи, щоб представляти нашу країну на чемпіонаті світу з панкратіону, який прийматиме столиця Італії», – пояснив пан Яковенко.

Боротися не лише за нагороди, але й за можливість потрапити на олівець тренерського штабу збірної, прибули понад 200 чоловік. Зауважимо, що право позмагатися мали спортсмени віком від 12 до 17 років. За словами Романа Володимировича, головного організатора Kyiv Open 2019, який очолює столичний осередок ФПУ, у традішн одними з найкращих були чернівецькі панкратіасти. Додатково він виокремив команди Києва, Кіровоградської та Сумської областей.

Віце-президент Федерації панкратіону України окремо зауважив, що у різних областях масовість та популярність панкратіону і грепплінгу різна.

«Скажу, що ми маємо як області, так і клуби, у яких розвивають якийсь один напрямок. Факторів впливу фіксуємо кілька, але одним з основних є перекваліфікація тренерів з інших видів спорту через зростаючу популярність панкратіону і грепплінгу: так, наприклад, якщо попереднім видом була боротьба, то спортсмени цього тренера заявляються більше до грепплінгу; а якщо змішані стилі бойових видів – то ці спортсмени беруть участь у змаганнях з панкратіону. Хочу нагадати, що панкратіон – це велика історія та легенда змішаних стилів. Кожен спортсмен знає цю назву через його  легендарне минуле. Це історія та великі імена. Мати титул чемпіона світу з панкратіону це надзвичайно важливо для спортсмена змішаного стилю, адже це визнання найсильнішого!», – наголосив Роман Яковенко.

Нагадаємо, що прийдешній планетарний форум з панкратіону запланований на 15-17 листопада. Окрім того, в 2021 році у Нур-Султані (Казахстан) відбудуться World Combat Games, до програми яких увійшов і панкратіон.

Прес-служба Федерації панкратіону України