Новини

Голова Волинського осередку ФПУ М. Савчук: «За нетривалий час ми виросли і стали конкурентними»

Продовжуємо презентацію наших обласних осередків і представляємо роботу Волинської обласної федерації панкратіону та грепплінгу, яка офіційно розпочала функціонувати досить нещодавно – у 2016 році. Від початку і дотепер місцеву організацію очолює Михайло Савчук, який радо розповів нам про те, чим живе та про що мріє Волинська обласна федерація панкратіону та грепплінгу.

ВИТОКИ і СЬОГОДЕННЯ

«Осередок Федерації панкратіону України на Волині виник спочатку на базі клубу GARDA. Зауважу, що співзаснували обласну організацію разом з призеркою чемпіонатів світу з панкратіону Вікторією Казаковою, яка стала секретарем федерації.

За п‘ять років до нашої роботи долучилися інші луцькі клуби: представники кожного з них входять до складу збірної регіону, поміж яких понад 20 призерів чемпіонатів України. Представлю основний тренерський склад, який бере участь в розвитку і підготовці спортсменів: від клубу GARDA – безпосередньо я та Іван Сильман; від СК «Воїн» – Андрій Зінчук, Дмитро Василенко; від команди Pride – Олександр Кулаков».

ДОСЯГНЕННЯ і ЗАСЛУГИ

«Найголовніше, що за досить нетривалий час роботи Волинської обласної федерації панкратіону та грепплінгу ми стали конкурентними. Ми виросли. Нас стало більше: збільшилася кількість спортсменів, дітей та дорослих. Виріс теж тренерський склад. У цьому році у нашій федерації з'явилися інструктори з грепплінгу вищої категорії. Особисто я отримав вищу категорію з грепплінгу і атестувався на другий дан з панкратіону. Ми стали незалежною одиницею, що стосується атестації та розвитку.

Дуже пишаюся сьогоднішнім рівнем волинських спортсменів. Якщо раніше нам було складно доходити до півфіналів, то тепер представники волинських клубів регулярно заходять в фінал і в призери турнірів. Це для нас велика мотивація і стимул, а також показник великої праці, результат тренерської роботи. Знову ж таки підтвердження розвитку панкратіону і грепплінгу на Волині. І те, що ми зараз входимо до складу національної збірної і нас запросили на тренувальні збори, – це теж для нас показник заслуг нашої кропіткої роботи.

Окрім того, серед організаційних досягнень хочу відзначити відкриття відділення панкратіону і грепплінгу в ДЮСШ 2 Луцької міської ради. А також до наших заслуг хотів був записати Чемпіонат України серед молодших категорій, який ми приймали кілька років тому.  Він вийшов потужним, а за рівнем організації був відзначений керівництвом національної Федерації як один з найкращих».

ВИДОВИЩН і КОНКУРЕНТНО

«На мою думку, за останні п'ять років в розвитку панкратіону і, особливо, грепплінгу на рівні нашої країни стався квантовий стрибок. У 2021 році значно зросла кількість учасників обласних і національних чемпіонатів. Напевно, утричі або навіть учетверо виросла в порівняння з 2016 роком. Як на мене, це пов'язано з тим, що спортсмени і тренери розуміють, що основним вектором розвитку федерації і клубу є кількість і статус їхніх спортсменів.  Отже, з ростом спортсменів буде зростати організація. Ріст і статус спортсменів можуть розвиватися тільки в умовах гарної, правильної конкуренції; де є сильні суперники, – що на даний момент ми маємо в Федерації панкратіону України та Федерації грепплінгу України.

Наразі грепплінг та панкратіон приваблюють все більше людей. На мій погляд, наприклад, грепплінг – це один з найбільш видовищних і популярних видів боротьби на сьогодні.  Вважаю, що через деякий час грепплінг стане боротьбою номер один. Навряд чи якийсь інший вид боротьби може зрівнятися з ним за видовищністю, за технічним арсеналом, за своїм потенціалом. Гадаю, сьогодні в грепплінгу виступають найтоповіші борці країни і світу.  І перемогти, наприклад, на чемпіонаті України з грепплінгу це дуже гідно і дуже круто.

Що стосується панкратіону, то одним з головних плюсів є висока конкуренція.  Ті ж хлопці, що виступають дуже успішно на професійних турнірах зі змішаних боїв, беруть участь в чемпіонатах України з панкратіону. Що теж значно підвищує статус і рейтинг змагань з панкратіону як одного з топових видів змагань зі змішаних єдиноборств, в яких можна застосовувати борцівські і ударні навички. Змагання з панкратіону досить яскраво конкурують з тими ж чемпіонатами зі змішаних єдиноборств. Треба віддати належне нашій національній організації: вона стала більш значною, більш статусною, тому що серед членів національної федерації є дуже статусні спортсмени. Це великий показник престижу, спонукає інших спортсменів виступати и досягати чемпіонських вершин. Адже завжди хочеться тренуватися з кращими і найсильнішими».

ПЛАНИ на ПРИЙДЕШНЄ

«З-поміж найамбітніших планів хочемо, щоб наші хлопці у складі національних збірних представили Волинь під синьо-жовтим стягом на чемпіонатах Європи та світу.

Плануємо розвивати надалі суддівський корпус. Ми намагаємося формувати велику команду. Сподіваємося, що зможемо вже самостійно атестувати молоде покоління. Це повинно дати нам новий виток у розвитку.

Також у планах ввести в змагання жіночий склад. На сьогодні поки тільки розробляємо цей напрямок. Це справа наживна, все з часом прийде.

Основним ще бачу як лідер регіональної федерації розвиток в районах області.  Робота вже ведеться. Напрацювання є, коріння пущено. На жаль, не всі готові серйозно включатися в роботу. Федерація панкратіону України як велика національна організація має серйозні вимоги до членства.  І не всіх це влаштовує. З розвитком апетити ростуть. Будемо намагатися розвиватися і збільшувати своє представництво в області».

Раніше ми представляли Федерацію Київської області, про життя якої розповів її очільник Артур Булигін.

Пресслужба Федерації панкратіону України