Новини

Голова тренерської ради Сергій Чередніченко: «У нас професійна команда, кожен на своєму місці»

Продовжуємо знайомити вас із нашими профільними комітетами. Сьогодні представляємо до вашої уваги тренерську раду федерації. Розповісти детально про цей напрямок запросили голову тренерської ради Сергія Вікторовича Чередніченка:

Сергій Вікторович, розкажіть, будь ласка, детальніше про тренерську раду у Федерації панкратіону України: про її склад, задачі.

– Стосовно складу тренерської ради, то можу сказати, що він складається з шести чоловік: головний тренер, старший тренер, потім тренер молодіжної збірної і заступник, також секретар цієї ради. Молодіжний напрям очолює Ігор Наконечний. Владислав Сорока відповідає за напрямок грепплінгу, є старшим тренером збірної України з грепплінгу дорослого складу. А Петро Горюк відповідає за молодіжний напрям греплінгу. Плюс до тренерської ради входять провідні тренера, як-то Алексан Мхітарян (Київ) і Андрій Токар (Кропивницький).

Що ж до завдань тренерської ради, то: по-перше, це формування збірної України на майбутній рік, змагальний. Далі – розробка перспективних планів підготовки збірної України, ведення щорічного рейтингу спортсменів і тренерів. Крім цього, проведення навчально-тренувальних зборів і планування змісту цих зборів. Ну і участь разом у складі збірної в міжнародних змаганнях. Це якщо коротко (сміється).

Трохи більше про відбір спортсменів у збірну. За яким принципом він влаштований?

– Склад збірної визначається відповідно до щорічного рейтингу, який ведеться старшим тренером збірної України. І згідно з цим рейтингом визначаються перших три номери спортсменів, які входять до попереднього складу збірної.

Перші три номери в кожній категорії?

– Правильно.

Повернемося до тренерської ради. Як обирається склад?

– Тренерський склад, якщо брати з моменту його заснування, стабільний. Посада голови тренерської ради виборна і має пройти затвердження виконкому федерації. Щорічно всі члени тренерської ради дають звітність, а я вже звітую на виконкомі Федерації про виконану роботу. Чи виконані завдання, які ставилися перед тренерською радою. А якщо є невиконані завдання, то за це теж голова ради змушений віддуватися перед виконкомом (сміється).

Скільки років ви обіймаєте посаду голови тренерської ради?

 З 2003 року.

Не втомилися?

– Ні. Вважаю, що робота повинна подобатися, і починаючи від заснування федерації, я закоханий в цю роботу. Коли робота приносить задоволення, вона ніколи не набридне.

Окрім того, у нас професійна команда, кожен на своєму місці. Тому працювати легко, комфортно. Поки є порох будемо працювати далі.

Які плани у тренерської ради на цей рік, враховуючи, що він у нас так би мовити «неповноцінний» через карантин?

– Складно, звичайно, говорити через карантин. Але плани такі: у випадку, якщо  міжнародний календар буде відновлено, то підготовка. У найкоротші терміни нам потрібно буде сформувати збірну. Загалом, у нас є кістяк, враховуючи рейтинг останніх національних стартів. Але також, сподіваюся, відбудеться чемпіонат України. У будь-якому випадку, підготовка збірників, других номерів. Молодь у нас підростає перспективна. Решту можна планувати, тільки коли вже відновиться змагальний сезон.

Наразі всі працюють, тренуються, незважаючи на те, що карантин. Всі хлопці в формі, підтримують її, знаходяться в тонусі, наші тренери проводять онлайн-тренування. На місці ніхто не сидить, все в тренувальному процесі. Думаю, ми в будь-який момент готові вийти на пік спортивної форми в найкоротші терміни і показати хороші результати. Тому чекаємо відмашки.

Що відомо про міжнародні старти? Коли чекати їхнього поновлення?

– Важко щось певне сказати. Європа у нас не відбулася. По Чемпіонату світу у нас теж поки офіційного скасування немає. Плануємо, сподіваємося. Рік втрачено. Відсутність міжнародних стартів – велика втрата і для спортсменів, і для тренерського складу.

Стосовно відміненого Кубка України. За умови, що карантин знімуть, коли реально його провести?

– Попередньо планували на серпень. Але днями на виконкомі прийняли рішення про перенесення старту на середину вересня

Тобто не раніше осені очікувати повернення у національний змагальний режим?

– Так, є формальності, яких ми повинні дотримуватися. Положення регіони мають отримати приблизно за місяць до старту. Плюс підготовка займає від місяця до трьох місяців. 

Наскільки проведений Кубок України вплине на збірну, якщо орієнтуватися на ймовірність проведення восени Чемпіонату світу?

 – Збірна на цей рік у нас вже сформована. Тому можуть бути проведені тільки деякі коригування. Але ми все ж повинні подивитися, в якій формі перебувають спортсмени. Якщо у нас будуть проблемні категорії, де не визначено перший і другий номери, то вже, виходячи з результатів Кубка України, будемо приймати рішення.

Прес-служба Федерації панкратіону України