Новини

Голова луганської організації ФПУ М.Ласюченко: «Жодного слова про війну під час тренувального процесу»

Розпочинаємо серію матеріалів про регіональні представництва Національної федерації панкратіону України. Стартуємо з Луганської області, де доводиться працювати у непростих умовах: за 30 км до бойових дій та зони розмежування, у нелегкий період для всього регіону. Коли почалася історія луганського панкратіону і як вплинула війна на сході України на роботу місцевого представництва ФПУ – в інтерв’ю очільника цього осередка Михайла Ласюченка:

– Панкратіон в Луганській області розвивається з 2004 року. У нас є і чемпіони Європи, і чемпіони світу з панкратіону. Історія луганського панкратіону розділена на: до війни і після війни. Спершу федерація функціонувала безпосередньо в Луганську. Наші спортсмени регулярно виступали на чемпіонатах України, Європи та світу, були на Всесвітніх Іграх з єдиноборств.

Потім почалася війна. Довелося виїхати з непідконтрольної Україні території. І з того часу федерація панкратіону в Луганській області почала функціонувати в Сєвєродонецьку.

Виходить, в Сєвєродонецьку вам довелося починати все з початку?

– Так все правильно. Я приїхав сюди за службовим обов'язком і покликом серця. Моє життя нерозривно пов'язано з панкратіоном, з Федерацією панкратіону України. Мені хотілося створити свій клуб, розвивати в Луганській області і панкратіон, і грепплінг. Ми відновили свою роботу в Сєвєродонецьку, як тільки він був звільнений – приблизно наприкінці 2014 року. У нас є фітнес-клуб GOOD ZONE, побудований ще в мирний час. Я звернувся до його керівника, який пішов мені назустріч і надав нормальний зал. Ось так з нуля я почав в Сєвєродонецьку тренувати дітей.

Наскільки популярний сьогодні панкратіон в Луганській області?

– На сьогодні безпосередньо в Сєвєродонецьку функціонують три групи: молодша, середня і старша. Якщо всіх порахувати, то десь до 200 чоловік вийде. Так само у нас відкрите представництво федерації панкратіону і грепплінгу в місті Рубіжне. Там працюють два клуби. У Рубіжному займаються приблизно сто осіб. Також в Старобільську тренуються близько півсотні хлопців. Зазначу, що в Старобільську у нас наймолодший клуб. Ми зовсім недавно відкрили в цьому місті секцію панкратіону і грепплінгу.

Поступово географія панкратіону розростається в Луганській області. Зараз ведеться робота у Лисичанську, де у нас є теж клуб, зацікавлений розвитком панкратіону в області. Вони поки не в федерації, але, думаю, є всі передумови для цього.

Як займаєтеся залученням дітей та молоді в панкратіон і грепплінг?

– В першу чергу, постійно показую наші заняття і досягнення в соцмережах. Регулярно проводжу турніри і чемпіонати області, активно беремо участь у змаганнях всеукраїнського рівня. Ставлю в приклад спортсменів нашої області, а також з інших регіонів, які виступають не тільки в аматорському спорті, але і в професійних боях.

Можу запевнити, що ім'я панкратіону на Луганщині впізнавано. Це раніше люди не знали, не розуміли, що це за вид спорту. А зараз все інакше.

Наприклад, на останніх днях боротьби, які я традиційно проводжу в клубі щоп'ятниці, на килимі працюють до 30-40 осіб. Федерація бере активну участь у спільних тренуваннях з іншими видами спорту, ділимося досвідом і розвиваємося! Популяризація панкратіону і грепплінгу колосальна.

Зараз плануємо проведення літніх зборів на олімпійській базі в Кремінній, де створені всі умови для хорошого тренувального табору. В команду потрапили 24 людини. Десять днів тренувань підуть на користь молодим спортсменам.

Загалом, розвиток є, позитивна динаміка присутня. Діти йдуть, займаються. У розвитку панкратіону і грепплінгу Луганщини активно бере участь Федерації панкратіону України. Це дуже важливо! Безпосередньо в регіоні постійно з нами Управління молоді та спорту Луганської ОДА, спасибі їм велике, що підтримують нас в цей нелегкий для області час! У Сєвєродонецьку ж великий вклад в наш розвиток вносить керівництво фітнес-клубу GOOD ZONE, а також – ПП «Кураж», ці люди роблять дуже багато для того, щоб панкратіон і грепплінг Луганської області жив і вдосконалювався!

Пропонуємо докладніше зупинитися на тому, як ви залучаєте в панкратіон тренерів з інших видів єдиноборств?

– По-перше, варто пам'ятати, що панкратіон – це універсальний вид спорту. Якщо в боксі, кікбоксингу, боротьбі, карате йде робота на певні види і техніки, то панкратіон абсолютно універсальний вид. Тут можна боротися в партері і стійці, виконувати різні больові і задушливі прийоми, наносити удари, плюс колосальна функціональна підготовка. Тобто, формується універсальний спортсмен, який може все (посміхається). Подібна універсальність і приваблює багатьох спортсменів.

Наскільки складно займатися розвитком спорту, коли поруч триває війна?

– Зрозуміло, є багато проблем. Але життя не закінчилося. Треба сподіватися на краще, і створити по максимуму сприятливі умови для розвитку цього виду спорту. Якщо ми будемо жити тільки в цьому негативі, то нічого гарного не буде. Треба знаходити в житті хороше. Хто буде займатися з дітьми, які живуть тут?! Хто буде виховувати молодь, яка росте тут, якщо не ми?!

Жодного слова не кажу про війну під час тренувального процесу. У нас позитивна, нормальна обстановка. Ми – одна сім'я і робимо одну хорошу справу.

Розвиток йде. Все буде Україна.

А спорт треба розвивати. Дітей потрібно виховувати і прищеплювати їм любов до спорту, до здорового способу життя. Вони повинні зростати в нормальній обстановці, не думати про війну! Думаю, все це є і буде, завдяки нам, нашій федерації, нашим тренерам, які знаходять час і оптимізм займатися цим. Честь і хвала!

Прес-служба Федерації панкратіону України