Новини

Голова Комісії з профспрямування Владислав Сорока: «Створюємо можливість заробляти спортом»

Ще один напрям, в якому працює Федерація панкратіону України і про який ми ще не писали – професійний. Детальніше про цей вид діяльності нашої організації ми розпитали главу Комісії з професійного спрямування Владислава Сороку.

Розкажіть, будь ласка, детальніше, чим займається ваша комісія?

– Це завершальний щабель розвитку спортсменів, перехід з любителів у професіонали. Ми створюємо сприятливі умови для того, щоб спортсмени-аматори високого рівня хотіли перейти в професійний спорт і вже працювали в цьому напрямку. Для цього проводяться різні турніри профспрямування: і з грепплінгу, і з професійного панкратіону. Намагаємося виводити спортсменів на міжнародний професійний рівень.

Жодного відбору не існує. Кожен охочий може спробувати себе в професійному напрямку. Для цього проводяться спершу турніри з напівпроф, з більш м'якими правилами, меншим часом раунду. Там, де любителі можуть спробувати себе в якості професіоналів. І потім вже проводяться турніри професійні.

Мета роботи комісії – надати спортсменам-аматорам можливість спробувати себе в профі і напівпрофі? Створення можливостей для випробовування себе у професійному панкратіоні та грепплінгу.

– Так, правильно.

Як довго функціонує професійне спрямування у федерації?

– Близько року.

Як ми прийшли до цього, до виокремлення професійного спрямування? Є велика кількість охочих?

– У нас є велика кількість спортсменів-любителів високого рівня. І як втримати цих хлопців ?! Спортсмен доростає до певного рівня і віку, коли перед ним постає питання, що він повинен або почати десь працювати, або далі займатися спортом. Адже підтримка спорту від держави мінімальна. Так що виникає логічне запитання: закінчувати любительську кар'єру і починати працювати? Тому що поєднувати роботу з 9 до 18 і професійну спортивну кар'єру неможливо. Тому і було прийнято рішення створити таку комісію, щоб якомога довше тримати спортсменів і на аматорському рівні, і надати можливість їм працювати і заробляти спортом. А єдина можливість заробляти в спорті – це професійний етап.

Як ви оцінюєте перспективи професійного спорту в нашій країні? Перспективи розвитку професійного спрямування?

– У нашій країні взагалі важко говорити про якийсь розвиток. Будь-який. Ми більше націлені створити умови, первісну накатку спортсмена за професійними правилами, наприклад, в октагоні. І далі наше завдання – дати можливість цим спортсменам вийти на міжнародний рівень, виступати поза Україною на міжнародних турнірах.

На сьогодні в яких регіонах велика кількість спортсменів, які бажають піти в профі-спорт?

– Багато хто бере участь в професійному спорті – це Суми, Харків, Київ та Кропивницький.

Десь вже є домовленості про виступи наших хлопців?

– У нас є домовленості, в принципі, з усіма міжнародними промоушенами Багато наших хлопців виступали вже на міжнародних професійних турнірах. Це KSW (Konfrontacja Sztuk Walki), Oktagon тощо. Ну а головна мета – це вихід на такі промоушени в Америці, як Bellator і UFC.

В Україні ми проводимо багато професійних турнірів під егідою WPC – World Pankration Council. Це професійне спрямування під Федерацією панкратіону України, яке очолює Дмитро Стрижов. І наша комісія безпосередньо співпрацює з WPC. У 2019 ми проводили Sheriff Fight Challenge. Перед цим проводили турніри в Києві, Харкові. У нас чимало турнірів, і багато спортсменів беруть участь в них. Поки мало досвіду, недостатньо боїв. Потрібно набрати певний рейтинг, для того щоб наші спортсмени стали цікаві на міжнародній арені. Але шанси великі. У нас хороші, перспективні спортсмени.

Плани на турніри в цьому році?

– У нас великі плани з главою WPC Дмитром Стрижовим на проведення цілої серії турнірів. Але, на жаль, карантин перебив всі ці речі. До закінчення санкцій не зрозуміло, чи буде щось проводитися. Тому що професійний спорт, професійне спрямування – це все ж таки шоу. Потрібні глядачі. А без глядачів проводити ці заходи можна, але не особливо цікаво.

Прес-служба Федерації панкратіону України