Новини

Амбітні цілі Вінницької обласної федерації панкратіону

Продовжує нашу серію матеріалів про регіональні представництва Федерації панкратіону України – Вінницька область. Про роботу Вінницької обласної федерації панкратіону і грепплінгу ми розпитали її керівника – Ігоря Ільчишена. І перше, що попросили розповісти нам, як він оцінює розвиток панкратіону в регіоні:

– Розвивається, можливо, не такими швидкими темпами, як хотілося б. Але кількість залучених потроху росте.

Тим не менш, ми спостерігаємо зростання інтересу до панкратіону, фіксуємо розвиток панкратіону в області.

Скажіть, будь ласка, в яких містах або районах Вінницької області панкратіон розвивається найактивніше?

– Здебільшого, звичайно, це Вінниця. Зараз також в Тульчині відзначаємо інтенсивне зростання популярності. У цьому місті з'явилося наше регіональне представництво.

І давно в Тульчині розвивають панкратіон?

– Ні, недавно. Але відразу стартували потужно. Розвитком панкратіону в цьому місті зайнявся хороший тренер, який перейшов до нас з інших видів змішаних єдиноборств.

Як ви вважаєте, чим приваблює панкратіон представників інших видів єдиноборств, якщо говорити про Вінницьку область?

– На мій погляд, в першу чергу, привабливий тим, що завжди на рівні проводяться всеукраїнські заходи. Плюс досить зрозумілі правила і умови взаємодії. Відзначають чітку організацію, це стосується роботи всієї федерації. Бачать, що є можливості для персонального зростання і розвитку. Важливим фактором є реальний шанс потрапляння в збірну України, якщо показуєш результат. Наприклад, Вінницьку область в національній команді України з панкратіону представляє наш провідний спортсмен – Олександр Хуторянський. На Чемпіонаті світу 2019 року він завоював срібну медаль у фулі та бронзу в традішн. Готує вінницького лідера – Ігор Дишливенко.

Ось від того, що все чітко і організовано в нашій федерації, а також прозоре потрапляння в збірну – від того і цікаво представникам інших єдиноборств.

Добре, тренерів згадали. А як ви вважаєте, чим приваблює панкратіон вінницьких хлопців?

– Зазначу, що хлопчиків фіксуємо більше (сміється). А чим приваблює? Сьогоднішні реалії такі, що в світі дуже популярні змішані єдиноборства. Оскільки панкратіон – це одна з найбільш розвинених федерацій змішаних єдиноборств в Україні, то це цікаво хлопцям. Знову-таки, їм є, куди рости і на кого рівнятися.

Розкажіть, будь ласка, які турніри проводяться в Вінницькій області в останні роки?

– Ми провели вже кілька відкритих чемпіонатів і Кубків області. До слова, не так давно ми зафіксували рекорд, коли на відкритому Кубку Вінницької області в минулому році зібрали 400 учасників, прибуло багато спортсменів з інших регіонів. На жаль, в цьому році через карантин поки не встигли нічого провести. Але в найближчих планах – провести чемпіонат області і прийняти Чемпіонат України. Амбітно, але цілком реально!

Прес-служба Федерації панкратіону України