Новини

Підсумки тренерсько-атестаційного семінару в Затоці

З 7 по 10 червня 2018 року в Затоці (Одещина) близько 60 тренерів з усієї України зібралися на Всеукраїнський тренерський та атестаційний семінар з панкратіону й грепплінгу.

Під час тренерського семінару, який тривав три дні, учасники удосконалювали техніко-тактичну майстерність позиційної боротьби у партері з використанням задушливих прийомів; відпрацьовували переведення у партер, поєднуючи ударну техніку та больові прийоми, і використання ударної техніки під час боротьби у партері; вивчали комбінування ударної техніки у стійці з використанням контратакуючих дій; працювали над технічно-практичними елементами техніки і тактики панкратіону; а також мали можливість спробувати себе в прикладному розділі зі зброєю та з декількома суперниками. Майстрами-інструкторами були Владислав Сорока (Харків), Петро Горюк (Чернівці), Андрій Токар (Кропивницький), Іван Філіпчук (Чернівці).

Окремою спецтемою тренерського семінару був «Ножовий бій», з азами якого знайомив запрошений експерт.

«У нас був потужний семінар з ножового бою, на який запросили майстра Вальдехана. Сьогодні ми по всіх регіонах працюємо зі Збройними Силами, Національною Поліцією, Національною Гвардією. Саме це направлення є дуже затребуване в цих силових структурах. Щоб бути, знову ж таки, в тренді, одночасно зі спортивним направленням ми розвиваємо практичне спрямування. Ось Вальдехан закрив одну з цих тематик – ножовий бій: що робити з ножем і що робити проти нього», – розповів віце-президент ФПУ Олег Вєтров, який відповідав за організацію тренерського й атестаційного семінарів.

Він також зазначив, що проведення таких заходів дозволяє тренерам з різних куточків країни обмінятися досвідом, доповнити рекомендації для роботи зі спортсменами власними напрацювання, адже, що підкреслив пан Вєтров, кожен тренер має свою індивідуальність і працює за свою методикою.

«У тренерів була можливість поспілкуватися як офіційно, так і неофіційно. Були взагалі нові тренери, які підсилилися продовж минулого року. Вони прийшли з різних видів єдиноборств і під час семінару в Затоці зробили для себе висновки: по-перше, до цього вони такого не бачили, щоб отак збиралися, щоб так ділилися досвідом, щоб так навчали; по-друге, вони побачили оцю спортивну родину, що всі спілкувалися як рідні, бо всіх об’єднує один вид спорту – панкратіон. Вся оця сімейна атмосфера вона реально дала можливість потужно попрацювати. Ми працювали по вісім годин на день. Дні пролітали просто на ура», – поділився Олег Вєтров.

На четвертий день семінарів відбулася всеукраїнська атестація, яка проходить один раз на рік. Це можливість підвищити свою категорію. Представники обласних підрозділів підводять спортсмена, бачать кого рекомендувати на підвищення. Є програма, за якою людина, яка хоче піднятися на той чи інший ступінь, розуміє, що потрібно показати на атестації. За підсумками атестаційного семінару покращили свій ступінь/дан 11 чоловік.

Як зауважив віце-президент ФПУ, для того, щоб атестуватися, наприклад, на перший дан, потрібно півтори години для демонстрації спектру бази, техніки й теорії (психологічна підготовка, методика і  цикли підготовки). Тренер-інструктор має бути обізнаний по всіх напрямках.

По закінченню атестаційного семінару, кожен, хто пройшов атестацію, отримав сертифікат. Примітно, що атестація проходила на березі моря, тому учасники мали в глядачах не лише атестаційну комісію, але й звичайних українців та дітей.

«Ми мали можливість популяризувати спорт, семінар був відкритий, з глядачами – дітьми різного віку, пересічними українцями, які спостерігали за тренерами при атестації. Сертифікати ми вручали на березі моря, де було багато відпочиваючих, які спостерігали за церемонією вручення. Наприклад, Владислав Сорока, чемпіон України, керівник Харківського осередку ФПУ, сказав, що йому було легше стати чемпіон країни, ніж атестуватися на другий дан. Вимоги дуже потужні», – підсумував Олег Вєтров.

Прес-служба Федерації панкратіону України