Новини

Фінал Кубка Києва з панкратіону

 
Вже вкотре Холдинг охоронних підприємств «Шериф» виступає спонсоромвідкритого особисто-командного Фіналу Кубка м. Києва з панкратіону. Змагання пройшли 30 квітня у спортивному манежі на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Kyiv-Cup
Загальне керівництво, організацію та проведення змагань взяло на себе Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Федерацією панкратіону міста Києва. А безпосереднє проведення змагань «лягло на плечі» керівництва Федерації панкратіону міста Києва і головну суддівську колегію.
У змаганнях взяли участь бійці п’яти київських клубів: СК «Прометей», СК «Спарта», СК «Спартанець», КБС «Динамо», Холдингу Охоронних Підприємств «Шериф» і трьох обласних – СК «Будо», СК «Еверест» (м. Біла Церква) і СК «Саторі-спорт» (м. Бровари).
Фінальні поєдинки, а також нагородження переможців і закриття змагань можна було спостерігати з 17:00 до 19:00.
У командних змаганнях безперечну перемогу здобула команда охоронного підприємства «Шериф» у складі:
1. Литовченко Максим
2. Альошин Олексій
3. Домбровський Олександр
4. Бернадський Роман
5. Дакал Руслан
6. Шадрін Сергій
Kyiv-Cup-sherif
Своїми враженнями від змагань і планами на найближче майбутнє з нами поділився Президент Федерації панкратіону м. Києва Яковенко Роман Володимирович.
- Романе Володимировичу, чи задоволені Ви, як президент Федерації панкратіону міста Києва, рівнем підготовки, який продемонстрували учасники?
- Як на мене, сьогодні ми побачили виступи найвищого професійного рівня. Ми мали можливість спостерігати поєдинки в чотирьох розділах: грапплінг гі, грапплінг ноу-гі (борцівські), а також агон (без ударів руками в голову) і комбат грапплінг (повний контакт). Це були яскраві, видовищні бої, чимось схожі на шахові партії. Коли гравці намагаються обіграти, перехитрити суперника, зіграти на його помилках. Воля до перемоги – характерна риса сьогоднішніх змагань.
- Які гучні події у світі панкратіону чекають на нас в найближчому майбутньому?
- По-перше, на початку літа Україна прийматиме Чемпіонат Європи,  в рамках якого пройде міжнародний спортивний табір. Його буде організовано у формі міжнародного семінару, на якому як спортсмени, так і тренери зможуть підвищити свій професійний рівень. По-друге, у Швейцарії пройде турнір «Гран-Прі». Доречі, спортсменка з охоронного підприємства «Шериф» Ольга Прокопенко візьме в ньому участь. Це рейтингові змагання, на яких визначать переможців у номінації «Спортсмен року» серед чоловіків і серед жінок. До уваги будуть братися рейтинги по чотирьом змаганням – Чемпіонат Світу, Чемпіонат Європи, Гран-Прі і HFС.
- На чемпіонат континенту в Україну з’їдуться найкращі бійці – еліта європейського панкратіону. На Ваш погляд, які шанси України на перемогу?
- Наша збірна – одна з найсильніших у світі! Ми – триразові чемпіони світу та дворазові чемпіони Європи з панкратіону. І всі приїдуть в Україну, щоб самим зайняти це почесне місце. Та на них чекає розчарування – ми не збираємося занижати планку і нижче першого місця не візьмемо!
- Питання внесення панкратіону в Олімпійську програму зараз достатньо актуальне. Як Ви вважаєте, панкратіон стане олімпійським видом спорту?
- Упродовж тисячі років панкратіон входив в програму Олімпійських ігор, більш того, це єдиноборство вважалося найяскравішим і найбільш видовищним! В наш час панкратіон швидкими темпами набирає популярність і логічно виникає питання: а чи не внести його в Олімпійську програму? Влітку чемпіонат Європи, який, як ми вже казали, пройде на березі Чорного моря, відвідає президент Міжнародної Федерації любительських видів боротьби (FILA) Рафаель Мартинетті. Це його перший візит в Україну. Під час чемпіонату буде проведено засідання Міжнародного комітету, на якому, окрім інших, буде обговорюватися питаня про вступ панкратіону до олімпійської сім’ї.
Kyiv-Cup-Roman-Yakovenko- Як Ви прийшли в панкратіон? І чому саме панкратіон?
- З дитинства я займався різними видами єдиноборств. Але, познайомившись з панкратіоном в якості спортсмена, я зробив для себе відкриття, що панктратіон являється найбільш яскравим видом, в якому присутні елементи всіх єдиноборств. В Україну панкратіон прийшов у 2002 році. А в 2005 році мій тренер, перший віце-президент Федерації панкратіону України, віце-президент Спортивного комітету України, президент Європейського Союзу панкратіону, член всесвітнього комітету FILA з панкратіону і грапплінгу, заслужений тренер України Олександр Мандрік запропонував мені очолити Федерацію панкратіону міста Києва, в 2007 році я став її президентом і до сьогодні обіймаю цю посаду. Ось так і прийшов!
- Які перспективи панкратіону в Україні?
- Як я вже казав, в Україну панкратіон прийшов у 2002 році. На сьогодні наша збірна одна з найсильніших у світі. Панкратіон включено до програми Всеукраїнських спортивних ігор і до Всесвітніх ігор. Влітку ми будемо приймати Чемпіонат Європи. А право на проведення змагань такого рівня вже самесобою говорить про високий рівень панкратіону в Україні. На цих змаганнях ми збираємося підтвердити свій чемпіонський статус і довести всьому світу, що ми – достойні члени європейської спільноти. А ще у нас дуже амбіційні плани на входження в Олімпійську сім’ю!