Новини

ЧУ-2018: коли аматорські двобої видовищніші за професійні

Цими вихідними в Одеській області провели Чемпіонат України 2018 року з панкратіону та грепплінгу. На всеукраїнські змагання в місто Южне приїхали представники 19 регіонів, а це понад 400 учасників. У Федерації панкратіону України фіксують збільшення представництв від областей:

«Що стосується самого чемпіонату, в цьому році у нас додалося обласних осередків, тобто відокремлених підрозділів – аж чотири: Івано-Франківська, Херсонська, Волинська і Тернопільська області», – повідомив президент ФПУ Олександр Мандрік.

Він також пояснив, чому національна першість проходить, як може здатися на перший погляд, так пізно – наприкінці змагального сезону:

«Усі старти у нас вибудовуються у порядку формування національної збірної команди України. Тобто рейтинг спортсменів, які потрапляють до збірної, позначається цими стартами. Ті, хто виступив зараз, і мали рейтинг протягом року, здобутий на чемпіонатах світу і Європи, Кубку України, міжнародних і всеукраїнських турнірах – завершають свій рік чемпіонатом України. Першість країни є заключним, фінальним етапом формування збірної країни на наступний рік. Для цього чемпіонат України поставлений на кінець року. На підставі всіх перерахованих видів змагань формується склад збірної країни. Так побудована система відбору у нас», – детально роз’яснив очільник Федерації.

В рамках ЧУ-2018 протистояння у розділах панкратіону випали на другу половину триденної програми чемпіонату. У «традішн» перші три командних місця посіли спортсмени Буковини, Харківщини і Сумської області. У «фул» Харків та Чернівці обмінялися позиціями, стали першими й другими відповідно. Тоді як Сумщина знову замкнула трійку найсильніших.

Незважаючи на те, що до топ-3 командного заліку обох розділів увійшли лише три регіони, у цьому році, як відзначив Олександр Мандрік, суттєво підвищився загальний рівень всіх учасників:

«Зазначу, що зросла техніка, підготовка спортсменів. Навіть сказав би, що хлопці дуже сильно додали. Зараз приємно дивитися. Всі поєдинки – від відбіркових і до фінальних – видовищні. Навіть більш видовищні, аніж професійні. На це також вплинув той факт, що виросла технічна і фізична підготовка спортсменів», – вважає президент Федерації панкратіону України.

Нагадаємо, що на першості світу з панкратіону, яку на початку листопада приймав білоруський Бобруйськ, національна команда України зібрала чималу колекцію нагород.

Прес-служба Федерації панкратіону України

Чернівецька обл.

Харківська обл.

Сумська обл.