Новини

Чернівці, Суми та Одеса – найрезультативніші та найбільші команди ЧУ-2018 в Тернополі

Вже позаду Чемпіонат України 2018 року серед юнаків та юніорів з панкратіону й грепплінгу, який минулими вихідними приймав Тернопіль. До «файного» міста завітали хлопці та дівчата двох вікових категорій – 14-15 років, 18-19 років. Вони вели боротьбу не лише за призи турніру, але й за шанс поїхати на Чемпіонати світу, які восени прийматимуть Білорусь (першість світу з панкратіону) і Казахстан (світовий форум з грепплінгу).

Окрім того, президент Федерації панкратіону України Олександр Мандрік впевнений, що хлопці й дівчата, які завітали на першість країни, у такий спосіб загартовують свій дух, силу та міць:

«Вони стають більш впевненими на духовному, психологічному і фізичному рівні. Наше головне завдання – виховати гармонійно розвинену людину. Тому це праця, праця над собою», – підкреслив голова ФПУ.

Загалом же на змагання прибули понад 300 учасників з 16 регіонів України. Як нам стало відомо, найбільше заявок для участі було у двох розділах: у панкратіоні – це традішн, а в грепплінгу – No-Gi. У Gi й фулі кількість учасників була відчутно менша. Пояснив ситуацію, яка склалася, головний тренер збірної України Сергій Чередніченко:

«Фул у нас представлений лише в юніорах. Спортсмени повинні володіти досить високою технічною майстерністю, щоб брати участь в цьому розділі. Не всі ще готові до нього, тому пробують себе в більш дозованому контакті. Що стосується грепплінгу, то у нас більше розвинений напрям без кімоно. Але з кожним роком стає все більше і більше учасників у кімоно», – розповів він.

На ЧУ-2018 вели два командних заліки – окремо в кожному виді. Кращою командою в турнірі з панкратіону стала Чернівецька область. За нею фінішувала Сумщина. Трійку кращих замкнула Київщина. У змаганнях з грепплінгу перші два місця також розіграли Буковина з Сумською областю, однак цього разу першою була Сумщина. Третьою збірною в грепплінгу стала Одеська область.

Варто зазначити, що найбільші команди привезли три регіони – Чернівецький, Сумський та Одеський.

Враховуючи, що ця молодь вже незабаром увійде до складу національної команди, ми поцікавилися в головного тренера збірної, як він оцінює майбутнє поповнення дорослої збірної:

«Відверто, я очікував дещо більшого від фулу. Що стосується традішн, то там все добре: велика конкуренція, зрозуміло, що є гідна заміна. А ось у фулі нам потрібно ще допрацьовувати. Бо навіть не всі регіони були представлені в цьому розділі. Більше основні регіони – Чернівці, Київ, Суми. По інших регіонах є прогалина в цій ситуації. У грепплінгу все добре. Ми зараз на світовій першості в лідерах, то ж у майбутньому, думаю, будемо тримати цей рівень», – зазначив він.

Прес-служба Федерації панкратіону України