VTEM Banners

Вступите в секцию панкратиона уже сегодня! Нажмите на кнопку чтобы найти контактную информацию представительства Федерации панкратиона Украины в своем регионе!

Новости

Відкритий турнір з панкратіону «На честь воїнів АТО»

Відкритий турнір з панкратіону «На честь воїнів АТО»

Сьогодні не простий час для нашої держави, ведеться запекла боротьба за територіальну цілісність України. Серед спортсменів багато патріотів пішли добровольцями захищати Батьківщину та були призвані на службу до лав збройних сил України. На превеликий жаль є такі що й віддали своє життя та здоров’я за мирне майбутнє наших дітей.(21 травня 2016 року)

У зв’язку з цим Федерація панкратіону м. Києва та СК Атіла ініціює проведення турніру «На честь воїнів АТО», на який запрошені почесні гості-воїни, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції. Із зібраних коштів на даному турнірі передбачено вручення благодійної допомоги дітям та сім’ям воїнів.Змагання пройдуть

21 травня 2016 року у спортивному клубі «Восход», за адресою м. Київ, вул. Бориспільська 8, відбудеться відкритий турнір з панкратіону «На честь воїнів АТО» серед чоловіків, юнаків та юніорів.

На змаганнях будуть представленні команди спортивних клубів м. Києва та з інших областей України.

У програмі змагань приймуть участь:

  • «Абсолютка» серед юнаків та юніорів – розділ Ноу-Гі

  • «Стінка» спортсмени (чоловіки) у розділах Ноу-Гі та Фул.

Розігруватимуться медалі, кубки та цінні призи від спонсорів:

Програма Турніру – 2016

Субота 21.05.16.

11.00-11.30 Урочисте відкриття змагань

11.30-12.30 «Абсолютка» - Ноу-Гі - попередні поєдинки

12.30-13.30 «Абсолютка» Ноу-Гі - фінальні поєдинки

14.00 Церемонія нагородження учасників розділу Ноу-Гі

14.30-16.00 «Стінка» – попередні поєдинки команд Ноу Гі та Фул

16.00-17.00 «Стінка»  – фінальні поєдинки команд ноу-Гі та Фул

17.30 Церемонія нагородження та урочисте закриття змагань.


Запрошуємо представників ЗМІ взяти безпосередню участь у благодійному заході з панкратіону!

Панкратіон – вид спорту, що входить до програми Всесвітніх та Всеукраїнських ігор єдиноборств. Це давньогрецьке бойове мистецтво, яке в найпростішому розумінні є універсальним синтезом боротьби і кулачного бою з величезним арсеналом як ударів, так і різноманітних кидків, захоплень, больових і задушливих прийомів.

Детальнішу інформацію про вид спорту панкратіон та новини зі змагань можна знайти на сайтах Федерації панкратіону України (www.pankration.com.ua) та Спортивного комітету України (www.scu.org.ua).

З усіх питань звертайтеся за телефонами:

+38 (050) 441-73-55 – Стрижова Марина, генеральний секретар Федерації панкратіону м. Києва


 
Історія панкратіону

Панкратіон - відроджений вид єдиноборства, що прийшов в сучасний світ від стародавніх греків. Змагання починалися на 4 день Олімпійських ігор з 648 р. до н.е. е. Особливістю панкратіону є те, що в ньому практично немає обмежень - заборонялося тільки кусатися, дряпатися і наносити удари в очі. Не було навіть обмеження за часом поєдинку і поділу по вагових категоріях (учасники ділилися тільки за віковими групами). У поєдинках стикалися два неозброєних атлета на підготовленому майданчику, покритої шаром дрібного піску. 

Ілюстрація  1 Панкратіон у давні часи

Даний вид спорту вирощував сильних, відважних, спритних бійців, в яких бачили хорошу силу за часів війни. Учасникам дозволялося наносити удари руками, ліктями, колінами, ногами і головою по корпусу, ніг, рук і голові супротивника.

Ілюстрація  2 Кидки та удари в панкратионі

 Також не заборонялося завдавати ударів лежачому суперникові, який, в свою чергу, мав право захищатися і наносити удари навіть лежачи. Учасники постійно виконували удари в стрибках і поєднували комбінації з серії ударів і захоплень для кидків. Суддя був забов'язаний не допустити важкого каліцтва або смертельного результату. Також він повинен був помітити піднятий палець руки вгору або ляпас по тілу суперника - це повідомляло про те, що один з учасників здається.

Ілюстрація  3 Переможений дає знати про свою поразку

Найменша кількість обмежень в панкратионі була в Спарті. Саме там існував не тільки чоловічий, але й жіночий панкратіон.

Переможцям діставалася слава і пошана, вони нагороджувалися на Олімпійських іграх найкрасивішими жінками. Таких переможців заносили в спеціальні списки. Через труднощі випробувань, майже за тисячу років існування Олімпійських ігор, в такому списку перебувало лише 9 імен.

Гасло навколо панкратіону втихло після перемоги римського війська над греками в 146 році до н. е. У той час популярність панкратіону дісталася збройним гладіаторським боїв.

У 1896 р панкратіон не став частиною олімпійських ігор через слова кардинала міста Ліон: «Ми приймаємо всі, крім панкратіону».

У сучасному світі панкратіон почав своє друге життя в 60-і роки 20 століття. Зрозуміло, зараз він набагато безпечніше - бійці захищені надійним спорядженням, що знижує рівень травм, а поєдинки обмежені за часом.

Ілюстрація  4 захищені бійці сучасного панкратіону

У 2002 році проведено перший Всесвітній конгрес панкратіону і створена Всесвітня Спортивна Федерація панкратіону. Працюючи разом з Міністерством спорту і Міністерством освіти і релігії Греції, Федерація розробила програму відродження панкратіону як Олімпійської дисципліни.

 В Україні панкратіон офіційно зареєстрований 15 травня 2003 року. Вже 19-21 лютого 2004 року в Івано-Франківську було проведено перший чемпіонат України з Панкратіону. За результатами чемпіонату була сформована національна збірна України, яка в 2004 році брала участь у першому чемпіонаті Європи.

Ілюстрація  5 логотип  Федерації Панкратіону України

Зараз панкратіон стає все популярнішим і популярнішим. Йде активна робота по відродженню панкратіону не тільки, як виду спорту, а й як олімпійської дисципліни. Цей видовищний вид спорту привертає велику кількість глядачів, тому, сумніватися в ще більшій популярності не варто. 

Ілюстрація  6 сучасні змагання з панкратіону

 
Юні панкратіасти Сумщини пройшли відбір на чемпіонат України

Першим стартом 2016 року після змагальних канікул став чемпіонат Сумської області серед юніорів, старших юнаків та юнаків 1997-98, 1999-2000, 2001-2002 року народження з панкратіону, що пройшов 18-20 березня в спортивному комплексі СумДПУ імені А.С. Макаренка. Разом з чемпіонатом було проведено відкриту першість комунального закладу "Комплексна ДЮСШ єдиноборств" СМР серед юнаків та дівчат 2003-2004, 2005-2006 року народження.

Участь у змаганнях, що проводилися у відкритому форматі, прийняли  понад  200 спортсменів. Конкуренцію сумчанам склали панкратіасти сусідньої Харківської області, а також команди Лебедина, Путивля, Тростянця, Охтирки, Глухова, Ромен, та Сумського району. Суми представляли спортсмени спортивних клубів «Інститут фізичної культури» та «Спарта», ДЮСШ «Спартаківець» м. Суми, ОДЮСШ, КЗ «КДЮСШ єдиноборств» СМР, ОКЗ «Сумська обласна ДЮСШ єдиноборств», а також державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Харитоненка.

Проведення чемпіонату, його організацію, вручення грамот та медалей взяли на себе Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації, комунальний заклад "Комплексна ДЮСШ єдиноборств" СМР та Сумська обласна організація Федерації панкратіону України.

Всі вікові групи були представлені досвідченими спортсменами, багато з яких входять до резерву збірної команди України з панкратіону. Але були й новачки, що гідно дебютували в даних змаганнях, про що свідчили видовищні та запеклі поєдинки. «Секрет успіхів сумських спортсменів в ентузіазмі тренерів та фахівців, науково-організаційному підході, впровадженні сучасних методів тренувань», - зазначив віце-президент Федерації панкратіону України, Заслужений тренер України з панкратіону, Олександр Томенко.

Переможцями чемпіонату Сумської області в особистому заліку стали: Альберт Мосьпан – (Сумська обласна ДЮСШ єдиноборств, м. Суми), Олександр Луговик, Максим Березін, Денис Литовченко, Ярослав Христич, Олексій Новак, Владислав Кривошей – (КЗ "КДЮСШ єдиноборств" СМР), Олег Горбунов, Віталій Парненко, Людмила Орел, Оксана Русінова, Володимир Фалько, Дмитро Вакуленко, Дарина Кендюшенко, Анна Курбатова, Владислав Козимерчук, Роман Бобров – (СО ДЮСШ єдиноборств, м. Лебедин), Віталій Іващенко, Владислав Каліта – (СООФПУ), Антон Манякін, Артем Мирошніченко, Денис Прийменко, Іван Крамар – (Кадетський корпус), Денис Коваленко, Валерія Качор, Анастасія Воскобойник – (ДЮСШ «Спартаківець» м. Суми), Олена Забіяка – (СК «Олімп» м. Путивль), Вадим Самойленко, Артем Чорний – (ОДЮСШ), Юлія Машковська – (Сумська обласна ДЮСШ єдиноборств, м. Тростянець), Віта Шевченко – (смт. Степанівка).

Майже всі переможці та призери підтвердили свій рейтинг та увійшли до складу юнацької збірної Сумської області, що представлятиме її інтереси на майбутньому чемпіонаті України, який відбудеться 13-17 квітня в м. Бровари (Київська обл.). У командному заліку перемогу святкували представники Сумської обласної ДЮСШ єдиноборств, друге місце зайняла КЗ «Комплексна ДЮСШ єдиноборств» СМР і третє – державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Харитоненка, більшість спортсменів якого є представниками ДЮСШ «Спартаківець» м. Суми.

За рівнем технічної підготовленості не поступалися своїм старшим товаришам і вихованці сумської школи панкратіону вікової групи 2003-2004, 2005-2006 р.н., які випробували свої можливості в розділі «сабмішн» у відкритій першості КЗ "КДЮСШ єдиноборств" СМР.

Переможцями стали: Ступич Євген (в/к 30 кг), Левченко Іван (в/к 34), Теницький Денис (в/к 38), Чижик Дмитро (в/к 42), Чередніченко Данило (в/к 46), Андрущенко Василь (в/к 50), Кравченко Ігор (в/к 55), Дроздов Валерій (в/к 66), Щерба Олена (в/к 66) – 2003-04 р.н.

Серед 2005-06 р.н. перемогу вибороли: Дремлюга Захар (в/к 24), Безсмертний Дмитро (в/к 27), Романчук Денис (в/к 30), Ткаченко Роман (в/к 34), Караванець Станіслав (в/к 38), Ремізов Артем (в/к 42), Золотарьов Володимир (в/к 50), Бояр Андрій (в/к 60), Скороход Олександра (в/к 27), Мартим’янова Катерина (в/к 34).

(в/к 27), Романчук Денис (в/к 30), Ткаченко Роман (в/к 34), Караванець Станіслав (в/к 38), Ремізов Артем (в/к 42), Золотарьов Володимир (в/к 50), Бояр Андрій (в/к 60), Скороход Олександра (в/к 27), Мартим’янова Катерина (в/к 34).

 

«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»
Страница 1 из 47
Создать сайт Киев